Zasady kredytów konsolidacyjnych

Decydując się na kredyt konsolidacyjny musimy wiedzieć o tym, że większość banków udziela kredytów konsolidacyjnych wyłącznie z zabezpieczeniem. Zabezpieczeniem takim jest zazwyczaj zastaw nieruchomości. Dlatego też aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny trzeba mieć własne mieszkanie, bank w ramach konsolidacji przeniesie kredyt i spłaci pieniądze bankowi w którym mieliśmy zadłużenie. Bardzo mało banków daje możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jeżeli nie mamy zabezpieczenia jakim jest nieruchomość. W takiej sytuacji bank udziela klientowi po prostu nowego kredytu gotówkowego zabezpieczonego tylko wekslem, zobacz na www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne najlepsze oferty i poznaj bardziej temat konsolidacji.

Jakie są korzyści z konsolidacji

W przypadku kredytów konsolidacyjnych które są zabezpieczone hipoteką podstawową korzyścią jest przede wszystkim to, że nowy kredyt będzie niżej oprocentowany niż średnie odsetki które już płacimy za posiadany już dług. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest zawsze niższe niż oprocentowane kredytu gotówkowego bądź karty kredytowej, a to własne te zadłużenia najbardziej uderzają nas po kieszeni. Im większa część naszych dotychczasowych długów jest wysoko oprocentowana np. pożyczki konsumpcyjne, kredyty ratalne, tym więcej możemy skorzystać z konsolidacji. Zwłaszcza w sytuacji kiedy zamienimy drogie kredyty na jeden kredyt.

Jeżeli chodzi o kredyty konsolidacyjne niezabezpieczone hipoteką główną korzyścią okazuje się być rozłożenie przez bank spłaty na dłuższy okres. Nawet w sytuacji kiedy oprocentowanie nowego kredytu gotówkowego nie jest dużo niższe od odsetek z dotychczasowych pożyczek to jeżeli tylko bank rozłoży spłatę n 20 lat a nie na pięć to rata staje się od razu dużo wyższa.

Pomyśl zanim się zdecydujesz

Konsolidacja zadłużenia staje się w ostatnich latach bardzo modna popularna, korzystają z niej przede wszystkim osoby które mają problem ze spłatą zadłużenia i miesięczne raty zaczynają trochę przerastać nasz domowy budżet. Jeżeli już zdecydujemy się na konsolidacje pamiętajmy o tym że prawdopodobnie będziemy musieli wydłużyć czas spłat swoich zobowiązań. Wówczas pojedyncze raty miesięczne będą niższe, jednak zapłacimy bankowi zdecydowanie więcej odsetek, ponieważ w finansach panuje jedna zasada, im dłużej spłacasz kredyt tym więcej zapłacisz odsetek.

Konsolidacja kosztuje

Jeżeli zamierzamy przeprowadzić konsolidację na podstawie posiadanej nieruchomości to niestety nie łudźmy się, że bank zaproponuje nam oprocentowanie porównywalne z do zwykłego kredytu hipotecznego. Niestety jak się okazuje marża banku może być nawet dwa razy większa, wysokość zależy od tego jak bardzo ryzykowne są nasze stare kredyty. Jeżeli konsolidacją będą objętej tylko zadłużenia z tytułu kart i szybkich kredytów, możemy zapomnieć o niskim oprocentowaniu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kredytów niezabezpieczonych hipoteką – w tym przypadku możemy zyskać głównie poprzez rozłożenie spłaty w ramach konsolidacji na dłuższy okres, ale też na zmianie waluty zaciągniętego kredytu.