Pytanie zadawane przez bardzo wiele osób, które często korzystają z kredytów. Zarówno karta kredytowa jak i kredyty gotówkowe mają swoje plusy i minusy. Zacznijmy od tego, że zanim przystąpimy do któregokolwiek rozwiązania, warto wiedzieć o odpowiedzialności finansowej – jedno i drugie koniecznie trzeba spłacać. W innym przypadku możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami dla swojego portfela. Najmniej inwazyjne będzie upomnienie, najbardziej – sąd z komornikiem. Nie podchodźmy od razu krytycznie. Dowiedzmy się więcej na temat zanim cokolwiek będziemy podpisywać.

Szybkie kredyty gotówkowe nie zawsze tanie.

Zwróćmy uwagę na to ile kosztują nas wszystkie kredyty na koncie. Jak wiadomo każdy z nich to koszt kredytowania taki jak przygotowanie, ubezpieczenie (obecnie nie jest już obowiązkowe), a także kwota pożyczona i oprocentowanie. Koszty wyglądają w każdym banku nieco inaczej i warto się z nimi zapoznawać za każdym razem. W innym przypadku zaskoczenie może zjawić się w czasie samego kredytowania. Jeśli mamy dobrą pracę nie musimy za każdym razem przynosić zaświadczenia o dochodach. Wystarczą podstawowe dane i za moment możemy spodziewać się pozytywnej odpowiedzi z banku. Niestety takie zachowania mogą okazać się zgubne dla bardzo wielu osób. Co za dużo to nie zdrowo – jak przysłowie głosi.

A może karta kredytowa?

Czasami kredyty gotówkowe okazują się niewygodne dla bardzo wielu osób. W takim wypadku zaczynamy zastanawiać się czy niewygodniejsza będzie karta, której użyjemy z każdym razem kiedy skończy nam się gotówka na koncie. Niestety tutaj nie mamy żadnych stoperów i często kredytobiorca budzi się dopiero wtedy, kiedy długi znacznie przekraczają nasze dochody kilkakrotnie. W takim przypadku zdecydowanie lepiej wybrać rozwiązanie numer jeden, które ograniczy nasze finansowe możliwości.

Zobacz także:  Racjonalne ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Warto dokładnie przemyśleć swojej finansowe plany. Dzisiaj kredyty gotówkowe dostaniemy bez większego wysiłku, ale coraz trudniej nam je spłacać, chociażby ze względu na trudności istniejące na rynku pracy. Przewidywanie nie jest rzeczą prostą, ale na pewno w jakimś stopniu znamy siebie.

Osoby skłonne do wydatków na cokolwiek powinny z karty zrezygnować. Bezpieczne kredyty gotówkowe sprawią, że chociażby z racji czasu zrezygnujemy z części zakupów. Nie mając do siebie pełnego zaufania nie możemy mieć przy sobie karty będącej otwartymi drzwiami. Pomyślmy również o założeniu odpowiedniego limitu nie tylko na koncie, ale również na kartach płatniczych. Co do kredytu, niestety nie możemy sami zablokować sobie takiej możliwości.