<p>Potrzebujesz szybko zdobyć pieniądze i zastanawiasz się nad pożyczką w banku lub parabanku? W tym ...

Potrzebujesz szybko zdobyć pieniądze i zastanawiasz się nad pożyczką w banku lub parabanku? W tym artykule dowiesz się o wadach i zaletach takich usług i miejmy nadzieję, że dzięki temu wybierzesz najlepszą opcję i uda się zaoszczędzić pieniądze jak i dużo wolnego czasu.

Banki…

Placówki bankowe posiadają w ofercie kredyty gotówkowe na dowolny cel. Kredytobiorca ma bardzo szeroki wybór kredytu gotówkowego porównując oferty i poszczególne banki, tak aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Takie kredyty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Między innymi dlatego, że gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, a dostęp do kredytu jest łatwy i nie zabiera dużo czasu. Największą zaletą kredytów gotówkowych jest możliwość wybrania okresu kredytowania tak aby nie obciążyć przy tym miesięcznego budżetu domowego. Przy kredycie w banku wiadome jest, że kredytodawca będzie chciał sprawdzić czy jesteśmy wypłacalni… Dlatego jeśli mamy złą historię kredytową to raczej nie dostaniemy pozytywnie rozpatrzonego wniosku o kredyt gotówkowy… A co robimy w takiej sytuacji? No właśnie. Idziemy do parabanku….

Parabanki…

W ofertach parabanków są znacznie mniejsze kwoty do zaoferowania niż w przypadku banków lecz jeśli bank odrzucił nasz wniosek to jest to jedyne rozwiązanie…

Parabanki już w kilka minut wypłacają pieniądze, bez konieczności wypełniania zbędnych dokumentów i formalności. Wszystko szybko ale i okres spłaty też szybki… Takie pożyczki w instytucjach pozabankowych są o wiele bardziej kosztowniejsze, ponieważ zazwyczaj są wysoko oprocentowane. Dodatkowo taka pożyczka ma krótki okres spłaty, a co się z tym wiąże? Wysokie raty do spłaty… Przez co popadamy w kolejne problemy z brakiem gotówki. I zaciągamy kolejne pożyczki co prowadzi do wielkiego zadłużenia. Parabanki na nas zarabiają, a my popadamy w dołek, z którego trudno wyjść.

Co wybrać?

Zdecydowanie kredyt w banku… Przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczniejszy. Aby dostać taki kredyt gotówkowy w banku należy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, a także posiadać zdolność kredytową. A dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z oferty banku polecane są parabanki. Przy czym wybierając takie rozwiązanie należy mieć pewność, że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie w krótkim czasie.

Zobacz także:  Racjonalne ubezpieczenie kredytu gotówkowego