Rynek jest głównym wyznacznikiem, do jakiego dostosowują się wszyscy oferenci, co więcej na jego podstawie kreują swoje oferty, jednakże, co po niektóre z nich muszą być wielokrotnie modyfikowane, ponieważ oczekiwania, jak również i możliwości odbiorców są jeszcze bardziej chaotyczne. Dlatego też bez względu na rodzaj usług, jaki nas interesuje zauważmy jak wiele widnieje wśród nich możliwości. Owszem ich różnorodność cechuje się zróżnicowaną, jakością, jak również i korzyściami, jednakże ten fakt uzależniony jest już tylko od naszej racjonalności, podczas podejmowania decyzji.

Skupiając się na możliwościach, jakie niosą za sobą kredyty gotówkowe, możemy zauważyć, ze wiele z nich nie wymaga od nas wielu warunków do spełniania. Wręcz odwrotnie oferuje nam pieniądze od ręki, a co za tym idzie stara się generować jak najłatwiejsze i najkrótsze sposoby ich pozyskania. Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju pożyczki na dowód, jak również i te dostępne w piętnaście minut. Jednakże warto wiedzieć o tym, ze zazwyczaj takie formy wsparcia pieniężnego, to tak zwane oferty jednostek poza bankowych, które opierają się na zupełnie innych zasadach funkcjonowania. Mianowicie dla nich nie ma znaczenia sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się klient, ponieważ im przyświeca tylko cel udzielenia kredytu, a co za tym idzie samego procesu jego spłaty, na który nałożone jest takie oprocentowanie, że zobowiązanie, jakie zaciągamy zarabia na sobie kilkakrotnie. Jednakże są osoby, dla których powyższa alternatywa jest tą najodpowiedniejszą.

Banki zaś zazwyczaj przed podjęciem decyzji kredytowej, weryfikują naszą zdolność kredytową. Sprawdzają, jaka jest nasza sytuacja finansowa, czy mamy zatrudnienie, czy jesteśmy w stanie zapewnić płynność w spłacie rat kredytu, jak również i sprawdzają każdy inny możliwy sposób zabezpieczenia wierzytelności. Co za tym idzie proces przydzielania kredytu jest o wiele dłuższy i o wiele bardziej wymagający.

Zatem jak można zauważyć przedstawione nam zostały dwa oblicza kredytów gotówkowych, które zazwyczaj ze strony klienta podparte są konkretnymi z argumentów. To, jaką opcję wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych przekonań, jak również i motywów działania, którym rynek stara się sprostać. Tworząc, co raz to nowsze i bardziej nietypowe formy udzielania kredytów, nie tylko w pierwotnej formie udając się do odpowiednich jednostek, ale również i przez platformę wirtualną, które na przełomie ostatnich dwóch lat umożliwiła nam również taką formę udzielania, a co za tym idzie patrząc ze strony klienta zaciągania kredytów.