<p>Niektórzy ludzie nic a nic nie wiedzą o pożyczce hipotecznej. Słyszą doniesienia o spadających sto...

Niektórzy ludzie nic a nic nie wiedzą o pożyczce hipotecznej. Słyszą doniesienia o spadających stopach procentowych i niższych cenach domów i pospiesznie decydują się na przejście do zakupu domu. Ale proces uzyskiwania kredytu mieszkaniowego różni się od uzyskania kredytu samochodowego lub wynajmu mieszkania, a wnioskodawcy, którzy nie rozpoznają tych kluczowych różnic, są często rozczarowani, gdy pożyczkodawca odmawia złożenia wniosku o kredyt hipoteczny.

Wiedza jest kluczowa i istnieje wiele sposobów na uniknięcie tego bólu i rozczarowania przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Uzyskanie pożyczki hipotecznej – jak sprawić by było zatwierdzone?

Kupno domu jest już samo w sobie stresujące, a bycie nieprzygotowanym zwiększa niepokój. Po co przez to przechodzić? Przede wszystkim, musisz zaplanować, z jaką kwotą zaczynać budowę domu. Naucz się myśleć jak pożyczkodawca i naucz się najlepszych sposobów na uzyskanie kredytu hipotecznego:

1. Poznaj swój wynik kredytowy

Dosłownie zajmuje kilka minut to, aby wyciągnąć raport kredytow. Jednak, co zaskakujące, niektórzy przyszli nabywcy domów nigdy nie przeglądają swoich wyników i historii kredytowej przed złożeniem wniosku o kredyt na mieszkanie, zakładając, że ich wyniki są wystarczająco wysokie, aby się zakwalifikować. I wielu nigdy nie bierze pod uwagę możliwości kradzieży tożsamości. Jednak niski wynik kredytowy i oszustwa kredytowe mogą zatrzymać wniosek o spłatę kredytu hipotecznego.

Ocena kredytowa i aktywność kredytowa mają duży wpływ na zatwierdzanie hipoteki. Według badań duży odsetek pożyczkodawców wymaga minimalnego wyniku kredytowego w wysokości 680 – a jeśli twój wynik spadnie poniżej 680, kredytodawcy mogą odmówić twojej prośby o konwencjonalną pożyczkę hipoteczną.

Oprócz wyższych wymagań kredytowych, kilka nieodebranych płatności, częste spóźnienia i inne obraźliwe informacje o kredytach mogą przerwać zatwierdzanie kredytu hipotecznego. Płać rachunki na czas, obniżaj swoje zadłużenie i pozostań na szczycie raportu kredytowego. Czyszczenie historii kredytowej i naprawianie błędów w raporcie kredytowym są kluczem do utrzymania dobrego wyniku kredytowego.

Zobacz także:  Pożyczka gotówkowa w Citi Handlowym.

2. Oszczędzaj pieniądze

Wymagania dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego często się zmieniają, a jeśli zastanawiasz się nad wnioskiem o kredyt mieszkaniowy w najbliższej przyszłości, przygotuj się na odpłatę gotówki. Wejście do biura pożyczkodawcy z zerową gotówką jest szybkim sposobem na odrzucenie wniosku o pożyczkę. Kredytodawcy hipoteczni są ostrożni: chociaż kiedyś zatwierdzali kredyty hipoteczne o zerowym oprocentowaniu, teraz wymagają zaliczki.

Minimalne kwoty zaliczek zależą od różnych czynników, takich jak rodzaj pożyczki i pożyczkodawcy. Każdy pożyczkodawca ustanawia własne kryteria zaliczek, ale średnio potrzebujesz co najmniej 3,5% zaliczki. Celuj w wyższe zaliczki, jeśli masz środki. Zaliczka w wysokości 20% nie tylko powoduje obniżenie salda kredytu hipotecznego, ale także zmniejsza prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Kredytodawcy dołączają to dodatkowe ubezpieczenie do nieruchomości bez 20% kapitału, a płacenie tego zwiększa miesięczną spłatę kredytu hipotecznego. Pozbądź się płatności tego rodzaju i możesz korzystać z niższych, bardziej przystępnych cenowo płatności hipotecznych.

Jednak zaliczki nie są jedynym wydatkiem, o który musisz się martwić. Uzyskanie kredytu hipotecznego obejmuje również koszty zamknięcia, kontrole w domu, oceny domu, wyszukiwania tytułu, opłaty za raport kredytowy, opłaty za złożenie wniosku i inne wydatki. Koszty zamknięcia wynoszą około 3% do 5% salda kredytu hipotecznego – są wypłacane Twojemu pożyczkodawcy, zanim możesz zamknąć umowę.